Žákovský šachový turnaj Kouřim OPEN 2013

přidáno: 28. 1. 2013 2:31, autor: Markéta Čechová
V sobotu 26.01.2013 se v Kouřimi konal pod patronací starostky Kouřimi šachový turnaj mládeže. Za naši školu se jej zúčastnili žáci Kapek Jaroslav, Šimek Miroslav a Vocl Martin, všichni svěřenci trenéra p. Brhlíka. 
V sedmikolovém turnaji se mezi 34 účastníky nejlépe umístil Miroslav Šimek, který se ziskem 4 bodů skončil na 11. místě. Podařilo se mu tímto výkonem potvrdit IV. výkonnostní třídu – blahopřejeme. Na 15. místě skončil se stejným bodovým ziskem, ale horším pomocným hodnocením, Jaroslav Kapek. Není to umístění nejhorší, avšak jeho výkon byl poznamenán zbrklostí, díky níž ztratil minimálně jeden bod v partii, kdy měl již věž navíc. Více se očekávalo od Martina Vocla, který sice výborně odstartoval dvěma výhrami, potom jej však opustila forma a zbývající partie prohrál. Se ziskem 2 bodů skončil na 29. místě. 
Turnaj byl výbornou přípravou na klasifikační turnaj regionu SE, který se bude konat 09.02.2013 v Říčanech. Přejeme všem účastníkům, aby se jim podařilo odstranit nedostatky, které se v jejich hře na turnaji v Kouřimi projevily, a podat optimální výkon na klasifikačním turnaji. Současně tímto zveme i další žáky ZŠ Sázava k účasti na této šachové akci! 

Jiří Kotzot


Comments