Šachový turnaj Říčany

přidáno: 10. 2. 2013 11:53, autor: Markéta Čechová
V sobotu 09.02.2013 se v Městském kulturním středisku v Říčanech konalo pod záštitou starosty města 7. kolo Regionální žákovské ligy naší skupiny Benešovsko. Ze ZŠ Sázava se jej zúčastnila početná skupina šachistů.
V kategorii starších žáků mezi 44 účastníky vyhrála Klára Kocourková, startující pod hlavičkou svého oddílu KDJS Sedlčany, která ze 7 partií získala 6,5 bodu, čímž přesvědčivě potvrdila normu pro III. VT. 4,5 bodu získal a na 11. místě skončil David Bartoš. Hned za ním na 12. místě se ziskem 4 bodů skončil Jaroslav Kapek. Oba startovali za svůj oddíl TJ Kavalier Sázava. I když se v žádném případě nejedná o zklamání, přece jen jsme čekali od obou alespoň o půl bodíku více.

V kategorii mladších žáků ze sázavské školy startovali začátečníci, od kterých se žádné výsledky nečekaly. Šlo hlavně o to nasbírat zkušenosti a zvyknout si na ostrý turnajový režim. Přesto však překvapili a nadprůměrný výkon podali Dominik Krykorka, který mezi 44 účastníky nasbíral ze 7 kol 4 body a umístil se tak na výborném 13. místě, a Vojtěch Smrž, který se ziskem 3,5 bodu obsadil 23. místo. Na 36. místě skončil Richard Strouhal se ziskem 2 bodů, který jako jediný ze sázavských mladších žáků nestartoval pod hlavičkou TJ Kavalier Sázava, ale zastupoval dětské centrum Putti. Se stejným ziskem 2 body skončili na 37. místě Kryštof Smrž a na 41. místě Daniel Ofner. S nabraným 1,5 bodem skončil na 43. místě Jan Nedvěd.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších šachových úspěchů!