Regionální žákovská liga v šachu

přidáno: 24. 3. 2013 11:21, autor: Markéta Čechová
Dne 23.03.2013 se v Pravoníně konalo poslední (8.) kolo Regionální žákovské ligy v šachu, kterého se zúčastnila početná skupina žáků ze Sázavy.

Do skupiny A, ve které hraje nejsilnějších 16 hráčů, se tentokrát dostala Klára Kocourková. Tato skupina se hrála na 4 kola. Klárka byla sice nasazena podle svého ratingu na posledním 16. místě, nezalekla se však starších a zkušenějších soupeřů a nabrala bojovným výkonem 1,5 bodu, takže obsadila 13. místo. Přitom porazila soupeře, který měl rating vyšší o 133 bodů a remizovala s hráčem, jehož rating byl vyšší dokonce o celých 228 bodů. Svůj vlastní rating si tak zvýšila z 1267 bodů na 1286.

Ve skupině B se hrálo na 7 kol za účasti 46 mladých šachistek a šachistů. Nejlépe ze sázavských žáků skončil David Bartoš, který nabral solidních 5 bodů a obsadil tak 7. místo. Jeho rating tak vyrostl z 1041 na 1047 bodů. Svůj standard odehrál Miroslav Šimek, který nabral 4 body a obsadil s nimi 20. místo. Rating mu za jeho výkon vyrostl z 960 na 973 bodů. Naopak za očekáváním a svými výsledky z předchozích turnajů tentokrát zůstal Jaroslav Kapek. Dosáhl pouze na 3 body a skončil na 31. místě. To se odrazilo i na jeho ratingu, který klesl z 919 na 918 bodů.

Ve skupině C, v níž hrají začínající hráči, bylo také 46 účastníků. Nejlépe z našich skončil Dominik Krykorka, který nabral krásných 5 bodů a obsadil 9. místo. Svým výkonem splnil normu pro zisk IV. VT, k čemuž mu srdečně gratulujeme! Zvýšil si tak rating z 815 na 853 bodů. 3 body získal Kryštof Smrž a ocitl se tak ve výsledkové listině na 31. místě. Jeho bratr Vojtěch Smrž nabral 2 body a obsadil 37. místo. Rozlosování tomu chtělo, že se spolu utkali v posledním kole. Zvítězit ale mohl jen jeden, proto měl Kryštof o bod více. Shodně 1,5 bodu získali Daniel Ofner a Jan Nedvěd, kteří se umístili na 44. a 45. místě.

V Pravoníně byly vyhodnoceny také celkové výsledky za všech 8 turnajů Regionální žákovské ligy 2012/2013. Naši žáci neodehráli (s výjimkou Klárky) všechny turnaje, takže měli možnost nasbírat jen omezený počet bodů. Přesto však někteří skončili na pěkných místech, jak je vidět z následující tabulky. Dětem se do celkového pořadí započítává pět nejlepších výsledků z osmi turnajů.

Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy, blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme jim, aby se jim v přípravě hodně dařilo tak, aby v příštím ročníků své výsledky ještě vylepšili!