Mistrovství České republiky v šachu

přidáno: 16. 3. 2013 8:08, autor: Markéta Čechová
Ve dnech 09.-16.03.2013 se v Koutech nad Desnou uprostřed nádherné přírody Jeseníků konalo Mistrovství ČR mládeže a juniorů v šachu. V kategorii dívek do 12 let startovala i žákyně naší školy
Klára Kocourková

V kategorii D12 startovalo celkem 18 hráček a Klárce podle Elo-bodů patřilo na startu výkonnostně 13. místo. Hrálo se na 9 kol tempem 1,5 hodiny na partii + 30 sekund na tah pro každého hráče. Klárka potvrdila své nasazovací postavení a z devíti partií nasbírala 4 body, což je jenom o půlku bodu méně než 50%, a s tímto bodovým ziskem obsadila 14. místo.

Na konci článku je uvedena konečná výsledková tabulka, ve které jsou zeleně označeny hráčky, které Klárka porazila, žlutě ty hráčky, s nimiž remizovala, a červeně pak ty, jimž podlehla. Klárčino umístění je vzhledem k jejímu věku příslibem pro příští rok, neboť jí ještě není 11 let a bude proto v této věkové kategorii startovat i napřesrok.

Od Klárky se pokusíme získat její pohled na turnaj a přineseme ho buď v této rubrice nebo v časopise Čmáranice (tam již, mimochodem, byl nedávno zveřejněn rozhovor s ní).

Závěrem jí gratulujeme k předvedené hře a dosaženému výsledku, děkujeme jí za reprezentaci nejen svého šachového oddílu, ale také naší školy, a přejeme jí, aby se jí v přípravě moc a moc dařilo a příští rok se umístila ještě lépe!