Krajský přebor mládeže v rapid šachu pro rok 2013

přidáno: 22. 4. 2013 8:07, autor: Markéta Čechová
Dne 20.04.2013 se v Českém Brodě konal přebor Středočeského kraje mládeže v rapid šachu. Úvodem si dovolím pro nepříliš znalé čtenáře vysvětlit rozdíl mezi klasickým a rapid šachem. Jde vlastně jen o množství času na rozmyšlenou pro každého hráč – v rapid šachu je ho k dispozici méně, konkrétně na tomto turnaji měli hráči na celou partii 20 minut a za každý provedený tah se jim přidávalo na elektronických hodinách automaticky 5 sekund.

Turnaj probíhal ve třech kategoriích – děti do deseti, dvanácti a čtrnácti let. Naše škola měla zastoupení v kategorii do dvanácti let a byla jím Klárka Kocourková. Ve všech kategoriích hráli společně hoši s dívkami, avšak vyhodnocení bylo vždy samostatné. V této kategorii se turnaje zúčastnilo celkem 28 dětí a hrálo se na 7 kol. Klárka v nich získala 4 body a obsadila tak celkové 8. místo. Mezi děvčaty však skončila třetí, když porazila dokonce i dívku, která skončila před ní na druhém místě. Tímto svým úspěchem se kvalifikovala na Mistrovství České republiky v rapid šachu, které se hraje 14.-15.09.2013. Blahopřejeme jí k dalšímu úspěchu, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme co nejlepší formu na mistrovství republiky.