Dětský šachový OPEN v Benešově

přidáno: 28. 5. 2013 13:06, autor: Markéta Čechová
Dne 26.05.2013 se v Benešově konal otevřený šachový turnaj pro mládež narozenou v roce 1998 a mladší, tzn. že hrát mohli registrovaní i neregistrovaní hráči. Do turnaje se přihlásilo 72 dětí a z naší školy v něm hráli Kryštof a Vojtěch Smržovi. Oba odehráli pěkný turnaj a nebýt jejich zaváhání v předposledním kole, dalo by se dokonce použít slovní spojení výborný turnaj. Turnaj se hrál na 8 kol a po 6. kole měli oba naši žáci 3 body. V 7. kole oba stáli na výhru, avšak shodně velice rychlou a zbrklou hrou svou výhodu promrhali a partii prohráli. V posledním 8. kole  Kryštof vyhrál, když dal překrásný mat již v zahájení, takže získal celkem 4 body. Skončil tak ve skupině hráčů na 31.-41. místě a jen smolné rozlosování mu přisoudilo právě 41. místo. Vojtěch v posledním kole měl rozhodující materiální výhodu, ale netrpělivou hrou bez přemýšlení postavil na šachovnici pat, takže celkově nabral 3,5 bodu, což znamenalo, že skončil ve skupině hráčů na 42.-49. místě. I u něj mu smolné rozlosování přisoudilo až 49. místo.

Jejich výkon však naznačil, že v příštím roce, pokud u tréninku šachu vydrží a naberou trochu trpělivosti, bude možné očekávat výsledky v první čtvrtině startovního pole.