Archimediáda 2012

přidáno: 17. 6. 2012 15:05, autor: Markéta Čechová

Ve středu 30.5.2012 byla v Ondřejově Archmediáda - tedy fyzikální olympiáda.
Pan učitel Bureš vybral 3 žáky - mě, Terezu Svobodovou a Honzu Marka, abychom zastupovali naši školu, a tak jsme se ocitli všichni v Ondřejově na hvězdárně.
Na místě byli velmi ochotní a přátelští. Já coby zvolená kapitánka týmu, který se jmenoval "Zatmění měsíce", jsem společně s mými kamarády řešila různé zapeklité úlohy, které nám byl zadány, ale myslím, že jsme je nad očekávání dobře zvládli. Proti nám stáli soupeři z okolních škol, takže konkurence byla velká, ale i přesto se nám podařilo umístit na třetím místě. Vyhráli jsme hezké hodnotné ceny, knížku, časopisy a baterku.
Tato soutěž byla velmi poučná a i zajímavá, jelikož jsme měli možnost prohlédnout si dalekohledy. Myslím, že jsme si to všichni užili a děkujeme panu učiteli za podporu v soutěži.
zapsala Apolena Procházková

Matematické soutěže

přidáno: 23. 4. 2012 14:22, autor: Markéta Čechová

Matematické soutěže mají na naší škole již dlouhou tradici. Každoročně se účastníme několika různých soutěží.
Zajímá Vás, jak jsme dopadli v letošním školním roce? Zde je umístění našich reprezentantů v okresních kolech

Matematický klokan

Tato soutěž není vícekolová, soutěží se jednorázově. Na naší škole se zúčastnilo celkem 238 žáků. Nejlepšího výsledku na naší škole dosáhli F. Gregor a M. Petr se stejným počtem 95 bodů ze 120 možných.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

Soutěž Mladý zahrádkář

přidáno: 22. 4. 2012 12:01, autor: Markéta Čechová

Tuto soutěž pořádá OS Svazu zahrádkářů ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Benešově. My jsme se letos zúčastnili poprvé, a tak to byla pro nás taková zkušební účast :-) Děti soutěžily v teoretické části, kde vyplňovaly test a poté v praktické části, kde měly za úkol poznat vystavené přírodniny, které lze nalézt na zahradě. Atmosféra byla velmi příjemná, už se těšíme na příští ročník.

Zeměpisná olympiáda

přidáno: 9. 4. 2012 23:58, autor: Markéta Čechová

22.3.2012 se tři reprezentantky naší školy zúčastnily okresního kola Zeměpisné olympiády ve Vlašimi.

Barbora Poláková - 6. ročník
Veronika Burgerová - 7. ročník
Tereza Havlíčková - 9. ročník

Soutěžily v kategoriích podle věku, ale V. Burgerová ze 7. ročníku omylem vypracovala otázky pro 8. a 9. ročník. Ani v této velké konkurenci se však neztratila. Děvčata si vyzkoušela úkoly týkající se učiva probíraného ve škole (otázky ze světa, Evropy a ČR) i práci s turistickou tematikou.

Všem děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy.

SOUTĚŽ V RECITACI

přidáno: 25. 3. 2012 11:30, autor: Markéta Čechová

Ve čtvrtek 22. 3. proběhla na naší škole v rámci nižšího stupně recitační soutěž.

Žáci byli rozděleni do 2 kategorií:
2. – 3. ročník
4. – 5. ročník
Prvňáčci soutěžili zvlášť pouze v rámci ročníku.

Soutěže se zúčastnilo celkem 30 žáků. V porotě zasedli p. učitelka S. Kroutilová, J. Jelínková a J. Stiborová.

Žáci jako i v minulých letech příjemně překvapili nejen přednesem, ale i výběrem zajímavých a často i neznámých básní a v neposlední řadě i jejich délkou. Porota neměla lehký úkol, neboť výkony jednotlivých soutěžících byly často dosti vyrovnané, proto bylo také oceněno více žáků.

Výsledky soutěže:

1. kategorie:
1. místo – Petra Drahokoupilová (3.A)
2. místo – Ivana Pokorná (3.B), Jan Semerád (2.B)
3. místo – Adéla Schwarcová (3.B), Jiří Novák (2.A)

2. kategorie:

1. místo – Irena Coufalová (4.A), Vanda Šabaková (4.B)
2. místo – Valerie Chocholová (4.A), Filip Wagner (4.B)
3. místo – Adéla Boušková (5.A), Beata Rupprechtová (5.B)

Vítězové dostali diplomy a knižní odměnu, za což touto formou děkujeme sponzorovi této akce – SRPŠ při ZŠ a MŠ Sázava.

Všem účinkujícím patří velká pochvala.

Soutěž ve vázání adventních věnců

přidáno: 25. 3. 2012 11:27, autor: Markéta Čechová

Už podruhé děti ze ZŠ úspěšně reprezentovaly naši školu ve vázání adventních věnců na Zemědělské škole v Benešově.
Samostatnou vazbu vytvářel Petr Vosáhlo ze 6.B.
Adventní věnec vázalo družstvo ve složení: Apolenka Procházková 7.B, Terezka Vlčková 7.B, Anička Kratochvílová 7.A a Ondřej Grešla ze 6.A.
Těšíme se již na další ročník.

Fotbalový turnaj v Benešově

přidáno: 21. 12. 2011 3:22, autor: Markéta Čechová

V pátek 16. prosince odjelo několik žáků s paní učitelkou Thomayerovou do Benešova na turnaj v sálovém fotbalu - futsalu. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží a odjeli vlakem do Benešova. Cestou jsme museli přestoupit ještě na vlakovém nádraží Čerčany. Po asi hodinové cestě jsme byli v Benešově. Z nádraží jsme šli rovnou na střední zemědělskou školu, kde probíhal turnaj. Na turnaji bylo celkem šest škol. My jsme měli ve skupině Vlašim a Říčany. Oba dva týmy jsme porazili a postoupili jsme tedy dál do semifinále. Tam jsme prohráli a poté jsme hráli o 3. až 4. místo s týmem Vlašim. Tu jsme porazili 6:2 a skončili jsme na třetím místě. Po turnaji jsme šli na nádraží a jeli zpět do Sázavy.

Brankáři: Martin Drahota, Marek Štika
Hráči: Patrik Hrbek, Ondřej Dušek, Ladislav Pešta, Jakub Prchal, David Bartoš, Robert Balog a Honza Novák

napsal M. Štika

Okresní kolo přeboru škol v šachu

přidáno: 15. 11. 2011 14:45, autor: Markéta Čechová

V pondělí 7. listopadu 2011 se v sále MKS Benešov konal Okresní přebor škol v šachu. ZŠ Sázava měla své zastoupení tentokrát pouze v kategorii starší žáci, kde startovalo celkem 6 čtyřčlenných družstev. Mladí šachisté ze Sázavy vybojovali pěkné 2. místo a spolu s ním i postup do krajského kola. První místo již tradičně obhájilo družstvo ZŠ Dolní Kralovice. Sázavskou školu reprezentovali: Ondřej Dušek (9.A), Marek Ježek (9.A), Martin Vocl (8.B) a kluky doplnila čerstvě stříbrná medailistka z Mistrovství Čech Klára Kocourková (4.A).

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Logická olympiáda

přidáno: 31. 10. 2011 7:02, autor: Markéta Čechová

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Soutěž probíhá ve 2 kolech, zde jsou výsledky úvodního nominačního kola.

Kategorie A (první stupeň ZŠ) Celkem se do soutěže zapojilo 7690 řešitelů v ČR, z toho ve Středočeském  kraji 1472.

Pořadí (škola)Pořadí (kraj)Celkové pořadíPříjmení, jménoKvantil (kraj)Kvantil
1. 98.-107. 540.-580. Procházková, Adéla 93.10 92.73

Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) Celkem se do soutěže zapojilo 10548 řešitelů v ČR, z toho ve Středočeském  kraji 1224.

přidáno: 17. 9. 2011 14:28, autor: Markéta Čechová

Už podruhé zaslali mladí fotografové z naší školy svá díla do Umělecké soutěže pro žáky a studenty, která byla pořádána ve spolupráci s Středočeským krajem.
Slavnostní vyhlášení proběhlo 15.9.2011 Galerii středočeského kraje Kutná Hora.Hlavní ceny předal osobně hejtman Středočeského kraje, pan MUDr. David Rath.