Archiv‎ > ‎Školní rok 2011/2012‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Vítání prvňáčků pohledem 9.B

přidáno: 9. 9. 2011 3:45, autor: Markéta Čechová
1 .září byl zahájen nový školní rok a s novým školním rokem jsme také uvítali nejmladší žáčky naší školy. Vítání prvňáčků začalo v 8.30, spolu s prvňáčky přišli na nádvoří školy i jejich rodiče, babičky, dědečkové atd. Každý prvňáček dostal diplom od své paní třídní učitelky a medaili od svého patrona. Po jejich uvítání na nádvoří se prvňáčci se svými patrony za doprovodu paní učitelek a rodičů odebrali do své nové třídy.Tam už na ně čekaly připravené lavice s učením a jejich jménem .

Dne 1.9. 2011 jsme poprvé uviděli ustrašené pohledy prvňáčků zvědavých i bojících se jít do školy. Jsou to právě oni, naše patrončata, která navštěvujeme, povídáme si s nimi a máme je rádi. Někteří zprvu brečeli, ale později si zvykli na školu a na její prostředí.

V pondělí 5.9.2011 je vítala celá škola ve školní tělocvičně. Všechny třídy jim tleskaly a nadšení prvňáčci si pomalu zvykali na nové prostředí a na paní učitelky, které jim budou pomáhat při prvních písmenkách a číslicích.

V pondělí 5.9 jsme prvňáčky poznali už lépe. Kolem desáté hodiny je celá škola vítala po boku deváťáků . Moje patronče se jmenuje Milan Marek, je moc šikovný a zvládá počítaní lépe jak ostatní prvňáčci. Je to moc nadaný chlapec, jsem velice rád že, mám zrovna jeho.

Než opustíme tuto základní školu budeme se o tyto naše prvňáčky starat, pomáhat jim, poznávat školu, řešit s nimi problémy a jejich trápení apod.

Chodíme za nimi o velké přestávce- povídáme si s nimi, hrajeme si s nimi, občas jim i připravíme na další hodinu.

Díky tomu jsme si uvědomili, jací jsme byli my v 1.třídě, jací jsme byli malí a nic neznali. Vzpomněli si na té pocity být nejmladší na škole. Teď jsme my nejstarší na škole a musíme jít prvňáčkům příkladem a dát jím pár rad na tuto základní školu. A my se připravit na naše školy po této základní škole.

Byli jsme zvědaví koho asi budeme mít.
Na nádvoří bylo dost lidí byli tam prvňáci a jejich rodiče.
Potom jsme je odvedli do jejich třídy.
Další den jsme jim pomáhali obalit sešity.
Potom víkend!!!!!!
V pondělí jsme je odvedli do tělocvičny kvůli přivítání prvňáků.
Tam jsme s nimi stáli a celá škola na nás koukala, a pak jsme je zase odvedli do tříd.
A dneska jsme je byli zase navštívit o velké přestávce!
Co bude dál?? To ještě nevím!

Comments