Archiv‎ > ‎Školní rok 2011/2012‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Vítání prvňáčků pohledem 9.A

přidáno: 9. 9. 2011 4:07, autor: Markéta Čechová
1 září jsme šli do školy jako každý rok,ale s jednom změnou. Každý deváťák dostal jednoho či dva prvňáky na starost na celý rok. Jako správný patron se každý musí poctivě starat o své malé patronče. Já jsem dostal malinkého roztomilého kloučka s jménem Albert. Když jsme se s nimi měli setkat před školou, aby se s námi přivítali, tak jsme si stoupli do dvou řad, rozdělených na třídy 9A a 9B. Hlavní pořadatelka paní učitelka Markéta Čechová řekla pár slov k novému školnímu roku a k lidem, které se na tu podívanou sešli. Poté dostal slovo také pan starosta Petr Šibrava a na konec, aby toho nebylo málo, se ještě ujala slova pani ředitelka Zdeňka Kotzotová. Potom se přešlo k tomu hlavnímu.

Moderátorka Markéta Čechová začala vyvolávat jména prvňáků, ti dostali pamětní medaili a došel si pro ně z některých patronů.Všichni malí prvňáčci byli nejdřív vystresovaní, ale postupem dní se s nimi začínáme víc rozumět .Myslím si, že pro nás a i pro prvňáčky to bude zážitek na celý život.


Ukončení prázdnin se mi líbilo, protože jsme vítali prvňáčky.Vítali jsme je na školním nádvoří. Na přivítání se přišlo podívat hodně lidí. Například: babičky, dědečkové, ale i maminky a tatínkové.

Prvňáčci se mi zdáli trošku stydliví, ale časem se rozkoukají. 5.září jsme si prvňáky vybírali jak jsme chtěli. Teď když za nimi chodíme, den ode dne se mění a začínají chápat, co je to vlastně škola. Jako patroni máme obrovskou zodpovědnost za malé prvňáky.Patrončata jsou na nás hodně závislá. Pojedeme s nimi na výlet do Habrkovic do soukromé zoo, tam se určitě seznámíme ještě víc. Paní učitelka 1.A Halina Brošová je ráda, že jsme patroni v její třídě.

Když sem šli, měli úsměv na tvářích, ale ono je to brzo přejde!! Teď, když jdeme za nimi o přestávce, chtějí si s námi hrát. Pro ty, co mají jednoho prvňáka, to je dobré. My, co máme dva prvňáky, tak máme co dělat, aby se jeden na nás nenaštval. To je na roztrhání!! Je s nimi docela sranda. Mám dvě holky a ty mi nakreslily krásné 2 obrázky.

Byli ze všeho vykulení a pár jich i brečelo protože se nás báli, ale paní učitelky je zklidnily a teď se už i po nás ptají, kde jsme. Ke konci září bychom měli s nimi jet na výlet - jen 9.A,9.B a 1.A a 1.B. 1.A má naší bývalou učitelku Halinu Brošovou, která nás měla do 3.A a všichni jsme rádi, že jsme patroni v její třídě. Teď za nimi chodíme jen ve středu a v pátek o velké přestávce.

1. září jsem šli do 9.A. V tu chvíli jsem si uvědomil, že jsme nejvyšší třída na škole a také jsem si uvědomil, že budeme patroni. Hned v pondělí 5. září jsme šli do 1.A a paní učitelka Halina Brošová řekla prvňáčkům, ať si vyberou deváťáka, jakého buď znají nebo se jim líbí. Když jsem měli všichni prvňáčky, tak jsme šli do tělocvičny. Když jsme přišli do tělocvičny, byl jsem strašně nervózní, ale když jsme stáli před všemi, tak to nějak pominulo. Pak měla paní ředitelka proslov. Nakonec jsme prvňáčky odvedli do třídy. Když jsme je odvedli, tak nám paní učitelka řekla ať si s nimi jdeme chvíli hrát. Ale my nevěděli, jak si s nimi hrát, ještě jsme je pořádně neznali, ale nakonec každý něco vymyslel. Když skončila přestávka, tak jsme šli všichni do svých tříd. Chodíme k nim každou přestávku.

Projekt Patroni chce pomáhat a radit dětem prvních tříd. Projekt Patroni je na škole už šestým rokem. Musíme prvňáčkům pomoct s věcmi jako je učení a jiné školní povinnosti. Musíme jim dodávat odvahu a pozvednout sebevědomí.
Škola pro prvňáčky uspořádala přivítání ve školní tělocvičně a celá škola prvňáčky přivítala. Doufáme, že prvňáčkům se ve škole líbí.

Comments