Archiv‎ > ‎Školní rok 2011/2012‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Ohlédnutí za letošní Nocí s Andersenem

přidáno: 23. 4. 2012 14:32, autor: Markéta Čechová
Letošní sázavská Noc s Andersenem se konala v pátek 30. března - letos byla věnována 100. výročí narození Jiřího Trnky. Akci pořádala Městská knihovna Sázava.
Děti se sešly kolem páté hodiny večerní v Městské knihovně Sázava, kde se celá akce odehrávala. Program této noci byl skutečně nabitý. Hned na začátek si děti vymyslely tajné přezdívky pro dnešní večer, které vybraly ze svých oblíbených knížek. Pro zábavu hrály spoustu her a konala se řada soutěží. Nechybělo předčítání z dětských knížek a několik překvapení.
Dostavil se starosta Petr Šibrava, který si připravil autorské čtení ze svého povedeného rozepsaného díla. Tuto možnost jsem využila i já a přečetla ukázku ze své knihy Nelly.
Pan starosta ale nebyl jediný, kdo děti večer navštívil. Sázavský kronikář Milan Štědra a společně s paní Ivanou Vavříkovou vyprávěli o pohádkových bytostech a pověstech ze Sázavy a okolí. Toto vyprávění se odehrálo přímo na jevišti divadla. A také je navštívili městští policisté a probrali dopravní znalosti, které dětem rozhodně nechyběly a byli za ně odměněny.

Noc byla zakončena krásnými pohádkami před spaním, když už všechny děti odpočívaly na svých karimatkách.
Ráno děti na závěr složily krásné básničky o všem nočním dění. Odcházející děti si s sebou určitě nesly řadu úchvatných vzpomínek.
Veronika Burgerová

Comments