Archiv‎ > ‎Školní rok 2011/2012‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Letci USAF navštívili děti ze Sázavské školy

přidáno: 17. 5. 2012 11:16, autor: Markéta Čechová
V úterý 15.5.2012 navštívili letci ze 307.bombardovacího křídla amerického letectva děti z modelářského kroužku ALCA při Základní škole a mateřské škole v Sázavě.
Jejich návštěva byla výrazem poděkování za dosavadní spolupráci s malými modeláři. Ti pro ně před dvěma lety při první návštěvě B-52 jako překvapení postavili model jejich letounu, který je nyní ústředním exponátem síně slávy a tradic na základně v Barksdale v USA.
Dvoučlenná delegace sestávala z létajícího velitele (Deputy-Commander) plukovníka Josepha Jonese, M.D. a podplukovníka Davida Webba, velitele operací vzdušné podpory, v doprovodu představitelů OS Jagello 2000, kteří návštěvu letců v ČR zajišťují.
Po krátké prohlídce pamětihodností města došlo i na velmi zajímavou besedu v klubové místnosti kroužku na dětském středisku. Letci, kterým v úterý počasí přálo, byli nadšeni krásami Posázaví i památkami našeho města.
Obdivovali i věci, kterých si my v každodenním shonu ani nevšimneme....(starodávná vodní pumpa apod).
Děti byly pozvány na program, který bude připraven speciálně pro ně během příští návštěvy americké létající pevnosti - v září letošního roku v Ostravě-Mošnově na již tradičních dnech NATO. Doktor Jones (je to totiž nejen pilot, ale také plicní lékař) dostal na památku od dětí kromě modelů stíhacích letadel bývalých protivníků z dob studené války i pamětní listy a materiály o Sázavě.
Škoda jen, že čas vymezený na návštěvu města byl velice krátký, a tak letci museli s lítostí odmítnout detailnější prohlídku všech zajímavostí Sázavy.
O osobě Vice-Commandera Jonese si můžete více přečíst na webových stránkách základny.
MUDr. J. Šimon, vedoucí kroužku ALCA

Prezentace PicasaWeb


Comments