Archiv‎ > ‎Školní rok 2011/2012‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Český den proti rakovině

přidáno: 17. 5. 2012 13:13, autor: Markéta Čechová
Ve středu 16. května proběhl již 16. ročník celonárodní sbírky Český den proti rakovině.

Přečtěte si zamyšlení žákyně 8. třídy A. Slavíčkové
"Rakovina je nemoc, které se každý z nás bojí. A právem. Je to jedna z nejzákeřnějších nemocí vůbec, to nikdo nemůže popírat. Nemoc, na kterou nemáme skutečně účinný lék. V boji s ní už mnoho lidí prohrálo a bohužel asi ještě prohraje.
Lidstvo se snaží objevit lék, ale jen někdy něco alespoň pomůže. Ale ne natolik, aby to rakovině zabránilo přestěhovat se do jiných částí těla. Na objevení léku je potřeba mnoho výzkumů. A na ty jsou zase potřeba peníze.
Proto se každý rok pořádá "Květinový den". Jde o sbírku, která prodává malé žluté kytičky, a výtěžek putuje přímo na výzkum nebo léčbu té zákeřné choroby.
U nás v Sázavě květiny prodávají žáci deváté třídy. Chodí po škole a po náměstí a po škole, kde nabízejí lidem kytičky za příspěvek. Moc se mi to líbí, každý rok si žlutou květinku koupím. Už se těším, až se budu moci prodeje osobně zúčastnit. Možná, že to opravdu pomůže a lidstvo najde lék.
Musíme hlavně doufat. Musíme uvěřit tomu, že výtěžek (mimochodem, bylo to kolem čtrnácti milionů korun =)) pomůže vědcům a lékařům objevit lék a zastavit to zlo, které nám působí tolik bolesti a strachu. Nejdůležitější je naděje!"

Žákům 9. ročníku  sázavské školy, učitelkám mateřské školy a dalším dobrovolníkům se letos i navzdory sychravému počasí podařilo v Sázavě vybrat 13 643 Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli!
Comments