Archiv‎ > ‎Školní rok 2011/2012‎ > ‎

Akce školy

Loučení s žáky 9. ročníku

přidáno: 4. 7. 2012 5:09, autor: Markéta Čechová

Už pošesté jsme pro deváťáky uspořádali slavnostní zakončení školního roku a rozloučení s celou školou. V tělocvičně se sešli všichni žáci školy a několik desítek rodičů. 
Nejprve jsme shlédli povedená vystoupení, které děti nacvičovaly na vystoupení pro rodiče, jež se konalo 21.6. na školním dvoře. Viděli jsme sestavu se švihadly Chytila jsem na pasece žížalu (3.A), svižné taneční vystoupení Hey Baby (4.B), pak jsme se přenesli do Skotska skotským tancem 5.B. Velký potlesk sklidila odvázaná Pomáda (5.A). 
Precizní kytarové trio pana Vavříka nás naladilo na další slavnostní část - vyhlášení nejlepších žáků a reprezentantů školy. Byli to K. Kocourková, L Burian, B. Poláková, M. Šimek, A. Coufalová, A. Procházková, T. Svobodová, A. Slavíčková, M. Vocl, O. Dušek, M. Ježek, J. Novák, J. Prchal a M. Vaňhal. Ocenění získaly také třídy, které se účastnily uklízení okolí Sázavy - starosta P. Šibrava jim koupil sladké dorty.
A už tu byla hlavní část - předání pamětních listů a pamětních medailí žákům 9. ročníku. Jako vždy to bylo docela dojemné, někdy i slza ukápla, ale všichni se drželi. Když i prvňáčci poděkovali svým patronům a předali jim kamínky pro štěstí, byl čas popřát odcházejícím žákům hodně štěstí na nových školách a všem ostatním
hezké prázdniny!

fotografie: K. Skálová a T. Vlčková

Prezentace PicasaWeb


Představení pro rodiče 21.6.2012

přidáno: 26. 6. 2012 12:53, autor: Markéta Čechová

Dne 21.6. se před školou začali shromažďovat maminky, tatínkové, babičky, dědečkové ale i starší a mladší sourozenci dětí, které vystupovali na akademii. Hned na začátku nás přivítala paní ředitelka Zdena Kotzotová a pan starosta Petr Šibrava, který také vyhlásil výherce soutěže o návrh fasády mateřské školky. První nám zatancovaly děti z mateřské školky třídy Kočiček krokodýlí tanec, ze třídy Berušek kouzelnický tanec, děti z Motýlků nám zase zatancovaly na písničky Večerníček a Pongo a děti ze Sluníček zazpívaly své vlastní písničky. Malé děti z přípravné třídy nám zatancovaly tanec z divokého západu a děti z 1.třídy nám zatancovaly na známé písničky Konopky a Červený šátečku. Druhá třída se nám předvedla v hudebně-pohybové fantazii Na mravenčí pasece a děti z 3.A nám zatancovaly na píseň Chytila jsem na pasece žížalu. 3.B nám zahrála pohádku o Červené Karkulce a žákyně 4.A nám zatancovaly na písničku Hey boy. Děti ze 4.B zatancovali na píseň z filmu Hříšný tanec, 5.A. zatancovala Pomádu, 5.B. skotský tanec a aerobik nám převedl loupežníky a námořníky. To však nebyl konec, protože po nich přišla taneční skupina Fragmenty a po ním jsme se podívali na modní přehlídku dívek a chlapce z vyšších i nižších ročníků, kteří předváděli krásné šaty. Program zakončila kapela z dětského domova Stripes.
zapsala T. Vlčková
Podívejte se na záznam představení pro rodiče - autor videa J. Mika.

Vysvědčení pro školní jídelnu

přidáno: 25. 6. 2012 12:52, autor: Markéta Čechová

Vysvědčení pro školní jídelnu vyplnilo 86 lidí. Zhruba polovina z nich byli žáci stravující se denně. Polovina respondentů hodnotí úroveň služeb jídelny jako horší než v loňském školním roce. Nejvíce kritických připomínek se týká stravování v mateřské školce.
Takto vypadají známky: 

Celková kvalita služeb školní jídelny  3
Organizace výdeje jídel  2
Jasnost a správnost vyúčtování obědů  2
Kvalita jídla  3
Množství jídla  3
Celkové prostředí jídelny  2
Možnost výběru ze 3 jídel   2

podrobnější vyhodnocení si můžete přečíst v přiloženém souboru


Soutěž starosty města o barevné zpracování fasády MŠ

přidáno: 24. 6. 2012 9:21, autor: Markéta Čechová

Podívejte se na vítězné návrhy.

Prezentace PicasaWeb


SRPŠ pořádalo 3. Dětský den

přidáno: 19. 6. 2012 13:20, autor: Markéta Čechová

Říká se - do třetice všeho dobrého. Tohle rčení jsme si při přípravě Dětského dne 2012 stále říkali. Ještě ráno 1. června při pohledu na zamračenou oblohu jsme doufali, že mraky půjdou pryč, ale vůbec se jim nechtělo a naopak jich ještě přibylo. Děti z mateřské školky a prvního stupně základní školy postupně navlékaly a svlékaly pláštěnky, podle toho, jak se měnilo počasí. Po celý den si mohly děti vyzkoušet různé soutěže, skákací hrad a klouzačku, namalovat si kamínek, pohrát si na hromadě písku. Odpoledne na ně čekali záchranářští psi a dravci ze stanice pro handicapované živočichy.
Ve 14 hodin měl začít hlavní program, jenže lilo jako z konve a zvukař hlásil, že mu do techniky teče voda. Tedy jsme přestěhovali účinkující, techniku i diváky do hasičské zbrojnice. Poslechli jsme si pohádku v angličtině Goldiloks and the Three Bears kroužku angličtiny Z. Burgerové a mladé hudebníky vedené L. Chalupovou. Nato se ukázalo vrtošivé sluníčko a stěhovali jsme se ven. Následovala totiž vystoupení, která by se do zbrojnice nevešla. 
Naši neuvěřitelně voděodolní diváci viděli taneční vystoupení skupiny Fragmenty, aerobiku Dodo, roztomilé (a statečné) orientální tanečnice, kytaristy K. Vavříka. Sebeobranu předvedli členové sázavského oddílu Taekwondo. Nejvíc pršelo na herce pohádky v němčině O králi a strašidle M. Studzinské ze Stříbrné Skalice. Vystoupení zakončily svižné písničky skupiny Stripes. Všem účinkujícím moc děkujeme, navzdory počasí předvedli svá čísla s vervou a úsměvem.
Dětský den by se nedal zorganizovat bez pořádné dávky nadšení a bez přispění celé řady pomocníků a sponzorů, kteří nám poskytli občerstvení a drobné ceny pro děti, pomohli s organizací dne či přispěli penězi: Adostband, Cukrárna J. Lonská, Česká pošta, Dasko stavebniny, Flop Flosman, J. Marková, Kemp Sázavský ostrov, M. Hála HA-PE elektro, MM reality holding a.s., MÚ Sázava, Nábytek J. Kocourek, nakladatelství Mladá fronta, Papírnictví Poklop+Procházka, P. Wagner, Pharmservis s.r.o., Posázaví o.p.s., Řeznictví - J. Polesný, Scolarest, SDH Sázava, Střechy Novotný s.r.o., Tesco Expres Sázava, Veterinární ordinace Canife, Wavex, Wellness-výživový poradce J. Kalašová, ZO OS  Kavalier Sázava, Žabka Sázava, Železářství Š. Fialová, ....a spousta dalších, kteří nám věnovali čas a ochotu pomoci :-) Děkujeme!
Děkujeme také všem, kteří nás podpořili svou hojnou účastí a doufáme, že se opět sejdeme na příštím (slunečném?) sázavském dětském dni 2013. 
Za všechny ostatní
B. Boušková, M. Čechová, S. Hálová, M. Kocourková, Š. Kocourková 

Prezentace PicasaWeb


Slavnostní zahájení činnosti čtenářského klubu

přidáno: 30. 5. 2012 5:48, autor: Markéta Čechová

Ve středu 16. května se hudební třída na druhém stupni naší školy proměnila v slavnostně vyzdobenou čtenářskou klubovnu. Dvacet nových členů čtenářského klubu se rozdělilo na dvě námořnické posádky, které byly svými kapitánkami pozvány na dobrodružnou plavbu mořem knížek. Plavba obou posádek mířících ke břehům ostrova Příběhů o zvířátkách začala společně a paní kapitánky Halka a Dana ji zpestřily zpěvem námořnických písní za doprovodu harmoniky a kytary. Kapitánky Jana a Betty pak seznámily děti s Hupem a Hopem, hrdiny knížky Hup a Hop na moři spisovatele Jiřího Kafky.

Na slavnostní zahájení byli pozváni také rodiče, sourozenci a kamarádi členů, milým hostem byla paní ředitelka. Všichni se mohli občerstvit, seznámit se s novým vybavením, ale především s krásnými dětskými knížkami různých žánrů, kterých je v klubu na 100 titulů.

Malí námořníci, jinak žáci prvního stupně a přípravné třídy, vypadali moc spokojeně a už se těšili, jak si na příštím klubovém setkání sami vyberou knížku, kterou si budou moci půjčit domů.


Více informací zde.

Prezentace PicasaWeb

Fotbalový turnaj Sázavský míč

přidáno: 24. 5. 2012 23:11, autor: Markéta Čechová

Každoročně naše škola pořádá fotbalový turnaj "Sázavský míč" . Letos se konal 11. května ve školní tělocvičně. Hrálo se 4 vyučovací hodiny.
Přijely tři týmy - kluci ze Zásmuk, kluci z Kácova a třetí tým byly dívky ze Zásmuk. Naše sázavské dívky hrály jen jeden zápas, a to se Zásmuky. Zvítězily jsme nad nimi 2:0 a to díky týmové práci, kterou holky vytvořily, velkou zásluhu měly Bohumila Kocábková a Alice Petráňová, obě daly gól. Poté přišli na řadu kluci, ti však hráli dvakrát. Hráli proti Kácovu a zvítezili nad nimi 17:1, poté hráli ze Zásmuky a vyhráli 13:1. Kluci bojovali ze všech sil a stálo to za to. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Ondřej Dušek.
podle Adély Makalové

Výsledky
dívky
1. místo Sázava
2. místo Zásmuky

chlapci
1. místo Sázava
2. místo Kácov
3. místo Zásmuky

Prezentace PicasaWeb


Český den proti rakovině

přidáno: 17. 5. 2012 13:13, autor: Markéta Čechová

Ve středu 16. května proběhl již 16. ročník celonárodní sbírky Český den proti rakovině.

Přečtěte si zamyšlení žákyně 8. třídy A. Slavíčkové
"Rakovina je nemoc, které se každý z nás bojí. A právem. Je to jedna z nejzákeřnějších nemocí vůbec, to nikdo nemůže popírat. Nemoc, na kterou nemáme skutečně účinný lék. V boji s ní už mnoho lidí prohrálo a bohužel asi ještě prohraje.
Lidstvo se snaží objevit lék, ale jen někdy něco alespoň pomůže. Ale ne natolik, aby to rakovině zabránilo přestěhovat se do jiných částí těla. Na objevení léku je potřeba mnoho výzkumů. A na ty jsou zase potřeba peníze.
Proto se každý rok pořádá "Květinový den". Jde o sbírku, která prodává malé žluté kytičky, a výtěžek putuje přímo na výzkum nebo léčbu té zákeřné choroby.
U nás v Sázavě květiny prodávají žáci deváté třídy. Chodí po škole a po náměstí a po škole, kde nabízejí lidem kytičky za příspěvek. Moc se mi to líbí, každý rok si žlutou květinku koupím. Už se těším, až se budu moci prodeje osobně zúčastnit. Možná, že to opravdu pomůže a lidstvo najde lék.
Musíme hlavně doufat. Musíme uvěřit tomu, že výtěžek (mimochodem, bylo to kolem čtrnácti milionů korun =)) pomůže vědcům a lékařům objevit lék a zastavit to zlo, které nám působí tolik bolesti a strachu. Nejdůležitější je naděje!"

Žákům 9. ročníku  sázavské školy, učitelkám mateřské školy a dalším dobrovolníkům se letos i navzdory sychravému počasí podařilo v Sázavě vybrat 13 643 Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli!
Letci USAF navštívili děti ze Sázavské školy

přidáno: 17. 5. 2012 11:16, autor: Markéta Čechová

V úterý 15.5.2012 navštívili letci ze 307.bombardovacího křídla amerického letectva děti z modelářského kroužku ALCA při Základní škole a mateřské škole v Sázavě.
Jejich návštěva byla výrazem poděkování za dosavadní spolupráci s malými modeláři. Ti pro ně před dvěma lety při první návštěvě B-52 jako překvapení postavili model jejich letounu, který je nyní ústředním exponátem síně slávy a tradic na základně v Barksdale v USA.
Dvoučlenná delegace sestávala z létajícího velitele (Deputy-Commander) plukovníka Josepha Jonese, M.D. a podplukovníka Davida Webba, velitele operací vzdušné podpory, v doprovodu představitelů OS Jagello 2000, kteří návštěvu letců v ČR zajišťují.
Po krátké prohlídce pamětihodností města došlo i na velmi zajímavou besedu v klubové místnosti kroužku na dětském středisku. Letci, kterým v úterý počasí přálo, byli nadšeni krásami Posázaví i památkami našeho města.
Obdivovali i věci, kterých si my v každodenním shonu ani nevšimneme....(starodávná vodní pumpa apod).
Děti byly pozvány na program, který bude připraven speciálně pro ně během příští návštěvy americké létající pevnosti - v září letošního roku v Ostravě-Mošnově na již tradičních dnech NATO. Doktor Jones (je to totiž nejen pilot, ale také plicní lékař) dostal na památku od dětí kromě modelů stíhacích letadel bývalých protivníků z dob studené války i pamětní listy a materiály o Sázavě.
Škoda jen, že čas vymezený na návštěvu města byl velice krátký, a tak letci museli s lítostí odmítnout detailnější prohlídku všech zajímavostí Sázavy.
O osobě Vice-Commandera Jonese si můžete více přečíst na webových stránkách základny.
MUDr. J. Šimon, vedoucí kroužku ALCA

Prezentace PicasaWeb


Výchovný koncert - Pavel Hrabě

přidáno: 17. 5. 2012 10:57, autor: Markéta Čechová

Místo hodiny anglického jazyka jsme šli do spojovací třídy na výchovný koncert.
Hudebník se jmenoval P. Hrabě a hrál moc pěkně. Měl tři hudební nástroje. Ukazoval nám saxofon, elektrickou flétnu a sopránový saxofon. Hrál nám různé hudební žánry. Například rock´n´roll nebo funk. Na konci jsme si mohli  jeho hudební nástroje vyzkoušet. Já jsem si nic nevyzkoušel, protože jsem se styděl.
Líbilo se mi to, ale z elektrické flétny dělala moc velkou senzaci, že tam jde nastavit 4000 zvuků. Už jsem ji viděl i bezdrátovou.
podle L. Buriana

Prezentace PicasaWeb


1-10 of 29