V krajském přeboru základních škol v šachu jsme bojovali o medaile

přidáno: 22. 12. 2010 2:35, autor: Markéta Čechová

V pondělí 13. 12. se v Neratovicích uskutečnilo krajské kolo základních škol v šachu.  Probojovala se do něj obě družstva z naší školy. Bohužel starší šachisté onemocněli a tak naší školu reprezentovalo pouze družstvo mladších žáků (Ivo Kirkov, Klára Kocourková, Miroslav Šimek, Jakub Břečka).  Hrálo se 7 kol tempem 2 x 20 minut. Pouze první dvě místa zajišťovala postup do Mistrovství České republiky.

Počáteční dvě kola proti ZŠ Kralupy a ZŠ Stará Boleslav jsme s převahou vyhráli. Ve třetím kole jsme se utkali s favority soutěže a pozdějším vítězem Dolními Kralovicemi a prohráli nejtěsnějším rozdílem 2 ½: 1 ½. Ve čtvrtém kole jsme porazili ZŠ Mělník. Do pátého kola nám rozhodčí nalosoval  černého  koně soutěže  - družstvo ze Stříbrné Skalice, se kterým se nám podařilo remizovat 2:2. V šestém kole jsme opět remizovali - tentokrát s dětmi z Dublovic.  Turnaj byl velmi napínavý, Sázava se už od 3. kola dělila o průběžné 2. až 4. místo se školami ze Skalice a Dublovic  (za obě tyto školy hrají registrovaní šachisté a ostřílení bojovníci z nejvyšších soutěží ČR).  V posledním kole jsme bohužel „jen“ remizovali s dětmi z Příbrami.  Druhé místo a postup do celostátního kola si tak výhrou vybojovaly děti z Dublovic. Sázavští šachisté hráli velmi hezky, týmově a zodpovědně, a i když dětem unikl postup doslova o vlásek, 4. místo ze všech středočeských základních škol je i tak pěkný úspěch.