Archiv‎ > ‎Školní rok 2010/2011‎ > ‎

Výsledky žáků

Výtvarná soutěž „Povolání, které se mi líbí“

přidáno: 29. 6. 2011 14:04, autor: Markéta Čechová

Firma Mediatel vyhlásila výtvarnou soutěž na téma „Povolání, které se mi líbí, aneb čím bych chtěl být, až vyrostu“ o nejhezčí dětskou kresbu.

Vítězným obrázkem pro Středočeský kraj – jihovýchodní část je obrázek, který nakreslil Marek Knittl z naší školy.

Vítězný obrázek bude zveřejněn v telefonním seznamu Zlaté stránky Středočeský kraj – jihovýchodní část 2011/2012 v úvodní části knihy nazvané Informační stránky. Cenou pro výherce je dárková poukázka Sodexo na nákup ve vybraných obchodech.

Obrázky posílané naší školou do soutěže si můžete prohlédnout v článku zde.

Gratulujeme!

Krajský přebor v šachu

přidáno: 27. 6. 2011 8:14, autor: Markéta Čechová

O víkendu 25. - 26. 6. se konal v Mladé Boleslavi Krajský přebor dětí a mládeže Středočeského kraj
e v šachu. Klára Kocourková získala první místo mezi dívkami a celkově druhé místo v kategorii všech hráčů do 10 let. Dívky hrály společně s chlapci, kteří si postup do této soutěže museli vybojovat v sérii turnajů jednotlivých regionů v průběhu celého školního roku. Bližší informace o turnaji  http://chess-results.com/tnr50822.aspx?art=4&lan=5, o šachovém dění dětí a mládeže v Středočeském kraji http://www.stcsach.cz/KM/ .

Krajská kola matematických soutěží

přidáno: 15. 5. 2011 5:19, autor: Markéta Čechová

I v krajských kolech matematických soutěží, kterých se zúčastňují naši žáci, jsme měli své reprezentanty.
Pythagoriáda - Adéla Slavíčková (7.B)
Matematická olympiáda - Pavel Čech (9.A)
Sice se jim v těžké konkurenci nepodařilo vyhrát, přesto jim děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Velká malířská soutěž s Kalobou

přidáno: 4. 5. 2011 1:37, autor: Markéta Čechová

Děti ze ŠD se zapojily do Velké malířské soutěže nazvané „Africká pohádka o zázračných květech, šamanovi a zvířátkách“, která vznikla pod patronátem absolventů akademie výtvarných umění v Praze. Soutěž proběhla ve 3 kategoriích. Děti měly za úkol namalovat svou fantazií obsah pohádky libovolnou technikou.

Zúčastnilo se 18 dětí z naší ŠD. Netrpělivě jsme čekali na vyhlášení výsledků. Porota to měla velice těžké, protože došlo na 4000 výkresů. S velkou radostí oznamujeme, že v kategorii 9-12 let se na 4. místě umístila Klárka Bartoníková ze 3.A. Patří mezi 45 nejšikovnějších mladých malířů, které porota vybrala a bude odměněna dárky s originálními obrázky z dílen absolventů. Pro všechny ostatní malíře byl připraven a zaslán malý dárek za účast v soutěži.

Nejlepší díla budou použita pro výrobu kalendářů pro rok 2012 a budou rozdány do čekáren pediatrických ordinací. Bližší informace najdete na www.asiprag.cz

Biologická olympiáda - okresní kolo

přidáno: 13. 4. 2011 1:25, autor: Markéta Čechová

Dne 12.4.2011 se na Gymnáziu Vlašim konalo okresní kolo Biologické olympiády. Jde o náročnou soutěž, ve které si musí žáci samostatně nastudovat řadu informací, které se na základních školách běžně neučí.
Naši školu reprezentovala Tereza Nováková ze 6.A a umístila se na 15. místě.
Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Matematická olympiáda - okresní kolo

přidáno: 8. 4. 2011 4:07, autor: Markéta Čechová

Dne 6.4.2011 proběhlo na Gymnáziu Vlašim okresní kolo Matematické olympiády pro 6. - 8. třídy. Naši školu reprezentovalo 5 žáků a rozhodně nebyli mezi posledními.

Z6 (6.tř.)

Anna Coufalová            6.-7. místo  úspěšná řešitelka!
Apolena Procházková     8.-14. místo
Jan Marek                    8.-14. místo
Tereza Svobodová        15. místo

Z7 (7 tř.)

Adéla Slavíčková          4. místo  úspěšná řešitelka!

Všem  blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

Krasopsaní ve 2. třídách

přidáno: 8. 4. 2011 4:03, autor: Markéta Čechová

V měsíci březnu proběhla ve druhých třídách soutěž v KRASOPSANÍ. Úroveň byla opravdu vysoká, a tak paní učitelky měly velkou práci vybrat ty nejlepší písaře. Proto nakonec bylo vítězů trochu více J  Na prvním místě se umístila Petra Drahokoupilová a Ivanka Pokorná. Druhé místo, které bylo od prvního jen o krůček obsadila Alžběta Švačová a Eliška Šamšonová. Na krásném třetím místě skončila Nikola Andělová a Míša Voráček.

Všem vítězům ještě jednou srdečně blahopřejeme!!!!!!!!!

Prezentace PicasaWeb

2. místo v okresním kole Pythagoriády

přidáno: 29. 3. 2011 6:02, autor: Neznámý uživatel

Dalšího výborného výsledku dosáhla Adéla Slavíčková / 7.B/ v okresním kole matematické soutěže. Ve své kategorii obsadila ze 17 zúčastněných  2.-4. místo. Gratulujeme

1. místo v okresním kole olympiády z anglického jazyka

přidáno: 22. 2. 2011 4:34, autor: Markéta Čechová

Výborného výsledku dosáhla naše žákyně Adéla Slavíčková (7.B), která v kategorii mladších žáků zvítězila v okresním kole olympiády z anglického jazyka.
Blahopřejeme!

Recitační soutěž

přidáno: 22. 2. 2011 4:32, autor: Markéta Čechová

V březnu proběhlo na naší škole v rámci 1. stupně školní kolo v recitaci. Žáci byli rozděleni do tří kategorií:
0.kategorie - žáci 1. ročníku
1.kategorie - žáci 2. a 3. ročníku
2.kategorie - žáci 3. a 4. ročníku

Výsledky soutěže:

0. kategorie:
1. místo - Michal Tokar (1.B)
2. místo - Ondřej Kodat (1.A) a Šimon Tichý (1.B)
3. místo - Jakub Bareš (1.A) a Jiří Novák (1.A)

1.kategorie:
1.místo - Irena Coufalová (3.A)
2.místo - Valérie Chocholová (3.A) a Petra Drahokoupilová (3.A)
3.místo - Jiří Mika (2.A) a Barbora Hetmanová (3.A)

2.kategorie:
1. místo - Pavel Kocábek (5.A) a Matěj Kocourek (5.A)
2. místo - Adam Novák (4.B) a  Barbora Poláková (5.B)
3. místo - Nikola Macků (5.B)

Dětem se soutěž líbila. Výherci dostali převážně knižní odměny  díky sponzorskému daru od SRPŠ, jemuž touto cestou všichni děkují.

Recitační soutěž proběhla v klidné a pohodové atmosféře, někteří žáci mile překvapili nejen způsobem přednesu, ale i výběrem zajímavých, mnohdy neznámých básní.
Je až s podivem, že se v dnešní uspěchané a přetechnizované době najdou ještě děti, které se zajímají o poezii. A právě vzbuzení zájmu o tuto leckdy opomíjenou literární oblast bylo hlavním smyslem této soutěže.