Jaké to bylo na 1. stupni a jak se těšíme na 2. stupeň

přidáno: 24. 5. 2011 4:07, autor: Markéta Čechová

Následující texty popisují, jak se cítí žáci 5. třídy, kteří letos opouštějí 1. stupeň a čeká je přechod do nového prostředí - na 2. stupeň. Těší se? Mají strach? To se dočtete v následujících řádcích (pozn. opravila jsem jen nejhorší chyby, zbytek je originál :-))

Nikola Macků

Na prvním stupni je to moc prima. Už od první třídy prožíváme mnoho krásných zážitků. Jezdíme na výlety, chodíme na různá představení, chodíme do kina a spoustu jiných věcí. Když jsme nastupovali do první třídy, byli jsme úplně vyjevení, co se v té škole děje, ale s postupem času už jsme si zvykli a nemuseli jsme se ptát, kam si máme dojít na záchod atd. Jsem v páté třídě a věřte mi, na 2.stupeň se netěším. Zdá se mi, že na 2.stupni jsou všichni zlí (hlavně na ty mladší). Až budeme přestupovat na 2.stupeň, budeme se muset smířit s tím, že tady budeme muset hledat nové kamarády a budeme se muset seznámit s pani učitelkami, které jsme doposud na žádnou hodinu neměli.

Hana Mocová

Na první stupeň jsme přišli před pěti lety jako prvňáci. Dnes jsme v páté třídě, po prázdninách jdeme do šesté třídy. Za těch pět let jsme si všichni určitě užili. První jsme přišli jako děti, kteří neuměli číst, psát a počítat. Dnes jsme v páté a umíme číst, psát, počítat a umíme i trochu anglicky. Za těch pět let se nám vystřídaly 4 pani učitelky. Byly to: pani učitelka Leblová, pani učitelka Vernerová, pani učitelka Keltnerová a pani učitelka Kubíčková. Někdo se těší a někdo ne. Já bych byla radši na 1. stupni. Na 2. stupeň se netěším, protože tam budeme nejmladší. Ale taky poznáme spoustu jiných pani učitelek. Za těch pět let jsme měli spousta pani učitelek. Také poznáme jiné spolužáky, kteří jsou už 2. stupni dlouho. Ale možná se nemám, proč bát. Možná se i budu těšit, protože až budu v devátý, tak budu možná patron a budu mít patronče. A to je asi všechno za těch pět let.

Zdeněk Nepraš

Na 1. stupni mě nejvíc bavila Matematika, Informatika a Tělocvik . Těším se na 2.stupeň (do 6.třídy).
Na 2.stupeň se těším na nové učitele. A těším se do 7. třídy na volitelný předmět a do 8.třídy – 9.třídy na chemii.

Jakub Petr

Na prvním stupni to bylo fajn, ale na druhym stupni mi trochu vadí, tak pak uvidíme po velkých prázdninách. Prostě mi na prvním stupni vadí uplně vše. Hlavně mi vadí ti žáci ze 4 třídy, protože furt řvou.

Barbora Poláková

Byl to čas strávený s kamarády (ale i s těmi, s kterými jsme nebyli kamarádi), s hodnými pani učitelkami.V první třídě jsme jen poznávali naši krásnou školu a byli jsme rádi, že jsme už velicí školáci. Naše pani učitelka Léblová, která nás měla v první třídě, která bohužel odešla ze školství, nás naučila první písmena, čísla a postupně nás vychovala, abychom až postoupíme do dalších ročníků, nezpůsobili učitelům vyvezení do blázince. Jako zázrakem jsme se ocitli v druhé třídě s pani učitelkou Novákovou (Vernerovou). Potom na nás byla připravena třetí třída s tou též pani učitelkou.To se už ocitáme v současnosti, v páté třídě s paní uč. Kubíčkovou.

Petr Prchal

Hned od první jsem měl rád tělocvik. Našel jsem si tu hodně kamarádů. Pani učitelky jsou hodné a pomůžou nám, když nám něco nejde. Hodně se těším na druhý stupeň. Ale budu se muset hodně učit, abych měl dobré známky. V 9. třídě budeme patroni a hodně se na to těším. Těším se na nové pani učitelky. Doufám, že budeme mít za třídní pani učitelku Čechovou, je moc hodná. Za 5 let se u nás vystřídaly 4 pani učitelky.

Jakub Rychlík

1. třída: Můj největší zážitek byl, když jsem vstupoval do první třídy. Našel jsem si nové kamarády. Naše paní učitelka třídní byla paní Leblová.
Když jsem vycházel z první třídy, vzal jsem si ponaučení, že škola je lehká, ale musíme se pořád učit.
2. třída: Můj největší zážitek byl, když jsme byli na výletě, byl moc pěkný. Naučil jsem se moc nových věcí, třeba počítat do stovky. Od té doby jsem se začínal učit i doma.
3. třída: Zážitky byly už opravdu pěkné, ale učení moc ne. Měli jsme paní učitelku Vernerovou.
4. a 5. třída: Je to už moc těžké, ale s vysvědčením jsem docela prospěl dobře. Teď mě čeká druhý stupeň, ale na něj se moc netěším. První stupeň ale ještě neskončil a stále mohu vylepšovat známky. Byl jsem moc nadšený z prvního stupně, ale teď se musím soustředit na další třídy.

Dominik Sedláček

Na prvním stupni jsem už skoro 5 let a hodně jsem toho zažil a plno jsem se tady na 1. stupni naučil, ale těším se už na 2.stupeň. Myslím si, že se toho na 2.stupni hodně naučím a hodně toho zažiji.
Na 2. stupni už budu jen 4 roky a pak jako deváťák opustím základní školu.

Lukáš Sedláček

Moc se na 2.stupeň netěším, protože to tam bude určitě těžší a neznám tam skoro nikoho. Znám tam jenom nějaké učitele. Neznám tam skoro žádné žáky, myslím že znám jenom Marka Danka. Budeme tam zase nejmladší a určitě si budou na nás dovolovat a určitě nás budou i mlátit. Doufám, že se mýlím, jinak by to bylo hrozné. Snad to bude lepší, než si myslím.
Na druhém stupni to bude o hodně těžší než na prvním stupni. Budou tam i nové předměty: Dějepis, Zeměpis a Přírodopis. Bude tam o hodně víc učiva známek hezkých a ošklivých . To je zřejmě všechno, co jsem chtěl říct

Natálie Sorokáčová

Po prázdninách půjdeme do šesté třídy na druhý stupeň. Učivo bude náročnější a učitelé přísnější než na prvním stupni. Na první stupeň budu mít určitě pěkné vzpomínky. Určitě nezapomeneme na paní učitelku Leblovou, která nás učila v první třídě. Na druhý stupeň se docela těším.

Tomáš Svoboda

Na prvním stupni jsem zažil hodně moc zážitků. Největší byl, když jsem šel poprvé do první třídy. Hodně jsem se toho naučil, i když to bylo těžké. První stupeň bude brzy za mnou a tak budu muset na 2.stupeň.
Doufám, že druhý stupeň bude tak krásný jako první. Určitě tam bude mnohem víc učení. Bude to sice těžší, ale pokud chci mít dobré zaměstnání, musím se dobře učit.

Miroslav Šimek

Na prvním stupni jsme si užili hodně srandy a hodně zábavy, poznali jsme hodně přátel a hodně jsme měli rádi předměty. Například jsme měli rádi český jazyk, matematiku a i další předměty, trochu i anglický jazyk, ale jen hodně malinko. A taky doufám, že nikdo nikdy nepropadne. Protože máme rádi naše paní učitelky, v1.třídě jsme měli pani učitelku Leblovou a v 2. a 3. třídě jsme měli pani učitelku Novákovou, teď Vernerovou a ve 4. třídě jsme měli pani učitelku Dianu Keltnerovou a teď máme pani učitelku Kubíčkovou.
A ještě doufáme, že spolu budeme do deváté třídy.

Luboš Šimůnek

Na druhý stupeň se moc netěším, bude tam jiné učení,prostředí a tipuji, že trochu jiné známkování. Nemůžu ani vyloučit, že tam budou jiní učitelé a učitelky a na 100% více hodin. Na prvním stupni se mi líbilo a na druhém stupni se prý třídy budou rozdělovat a na to se moc netěším. Radši bych zůstal tady na prvním stupni, ale co, druhý stupeň nemusí být špatný. No ale dá se to brát i z lepšího pohledu, až budu v osmý nebo devátý třídě, budu patron nějakého prvňáka.

Marek Štika

Na prvním stupni je hodně práce.Asi nejtěžší učení bylo ve 3. třídě a v 5. třídě. Hodně jsme se toho naučili. Například jsme se naučili vyjmenovaná slova, násobení, dělení atd. Bylo tu spoustu srandy a zábavy, našli jsme si mnoho přátel. Po prázdninách jdeme na druhý stupeň. Nevím, jaký to tam je, takže vůbec nevím, jestli se mám těšit, ale jedna věc, na kterou se těším, a to na rozdělený tělocvik, že už ho nebudeme mít s holkami.To je asi vše, co jsem chtěl říct o prvním a druhým stupni.

Matyáš Turek

Učitelé nás straší, že na druhým stupni to bude peklo, já se ani tolik nebojím, protože na druhém stupni mám kamarády. Asi mi ale budou vadit další předměty. Víc předmětů znamená víc učení. Na prvním stupni jsem zažil mnoho zajímavých věcí. Hlavně na 2.stupni neznám učitele a doufám, že s nimi budu dobře vycházet. A až budu v deváté třídě, tak se těším, že budu patron nějakého prvňáka, možná to bude moje sestra Magdalena.

Petr Vosáhlo

Na prvním stupni to bylo fajn. Měl sem tam hodně kamarádů a taky spoustu pani učitelek a hlavně spoustu srandy. Ale taky se trochu těším na druhý stupeň,Protože až budu v 9. třídě, tak budu mít patronče a na to se nejvíc těším. Taky se docela těším na nové učitele.Moc bych chtěl za třídního učitele pani učitelku Čechovou.je moc hodná. No zkrátka docela se tam těším.

Vojtěch Varga

Na prvním stupni to bylo dobrý. Nejhorší třída byla asi 3.třída a ve třetí třídě asi prvouka a čeština. Hodně jsme se toho naučili. Na začátku 5.třídy se hodně opakuje. Na konci se jezdí na výlety. Ale za měsíc končí 5.třída. Na druhý stupeň se moc netěším, ale těším na nové paní učitelky a na nové kamarády.

Adam Znamínko

Na 2 . stupeň se netěším,protože se mi tam nechce. Ale zase se těším na chemii.

Adéla Zemanová

Na prvním stupni se mi líbilo. Za chvíli budeme na druhém stupni. Bude to dobré z toho důvodu, že budu u mojí sestry a kamarádky. Budeme mít odpolední přestávky až ve 13:00.Učení bude úplně jinak, jiní učitelé, jiné známky, prostě všechno jiné. Už se tam těším (částečně). 

Kristýna Zemanová

Já se na druhý stupeň netěším, protože tady na prvním stupni mám hodně kamarádů a tenhle rok mi půjde brácha do školy a já za ním chodit asi moc nebudu, protože druhý stupeň nemůže kromě devátých tříd. A hlavně mě to na prvním stupni stačí, jsem spokojená jo a hlavně mně bude mrzet, že nebudu moct ve škole vidět bráchu, ale doma jo, a na druhý stupeň se trošičku těším, ale jenom trošku, těším se na to, že tam budu mít hodné učitelky.  

Tereza Zemanová

Já se na druhý stupeň těším, ale i netěším, protože se budeme učit nové věci a také i těžší věci. Takže asi na půl. Na prvním stupni to taky nebylo špatné. No ale nebudete na 2.stupni jako na 1.stupni. Bude se tam bohužel učit víc a budeme mít hodně někteří problémy s tím těžším učením. 


Comments