Tyranizující sníh

přidáno: 20. 12. 2010 12:04, autor: Markéta Čechová
Aneta Poklopová
Sázava, 18.12.2010 


A je to tu, zima dala v našem městečku jasně najevo, jakou má převahu. Už týden obyvatele sužuje bohatá sněhová nadílka. Napadlo jí opravdu hodně, přibližně půl metru bílé krásy – nebo snad zkázy? 

Neustálé sněžení dává našim technickým službám opravdu zabrat. Oni se však snaží sníh odstranit, někdy úspěšně a někdy naopak. Silnice jsou docela protažené a někdy i prosolené, ale vidět jejich asfaltový kabát je náročný úkon. Netuším, jestli dělají vše, co je v jejich silách, tak tedy aspoň v to doufám. Avšak i přes to všechno je opravdu těžký úkol se dopravovat například autobusem nebo vlakem, což u některých jedinců (teenagerů) vyvolává pocit radosti, jelikož zpoždění je pro ně krásná „ulejvárna“ ze školy. 
Stává se však, že se ve sněhu na chodnících nedá normálně chodit. Sice protahují silnice a chodníky u našeho známého náměstí Voskovce a Wericha, ale co cesty, které jsou dál? Osobně jsem to zažila na vlastní nohy. Do školy jsem chodila jen po silnici, to byla jediná cesta, kudy jít. Chodníky nijak proházené. Přibližně po čtyřech dnech jsem zahlédla muže, jak se snaží tuto trasu proházet. Moc jim to nešlo, ani se nedivím, protože za ty čtyři dny sníh stačil roztát a přimrznout a stal se z něj „beton.“ 
Znepříjemnilo mi to cestu do školy a také jsem díky tomu věčně chodila pozdě a myslím, že jsem nebyla jediná.

Opravdu v Sázavě postrádám koše a to nejen v zimě. Naši čtyřnozí mazlíčci se musí vyprazdňovat a někdy to holt nestihnout a skončí to na chodníku. 
Docela ráda bych po svém psu uklidila a nejen já, ale kam pak s tím? To si to mám v sáčku nést celou dobu? Promiňte, to je docela nechutná představa, bohužel je to tak. Nikde nejsou koše, pomíjím-li opět náměstí Voskovce a Wericha. Je to škoda, protože pak hnědou nadílku necháme na místě a chodníky vypadají dost nevábně. 
Toť další piha na kráse, která by se však mohla bez problémů odstranit. 
Comments