Něco o nás

přidáno: 8. 1. 2011 11:10, autor: Markéta Čechová

Kristýna Zdvyhalová

Já si myslím, že naše třída je plná úžasných lidí, které mám ráda. Jsme třída rozdílných lidí, ale myslím si, že nám to ani nevadí. Všichni se bavíme s každým a to je to hlavní.
Když jsme nastoupili do první třídy, tak jsme o sobě nic nevěděli, ale jak čas letí a to si pište, že ten čas uletěl až příliš rychle. Nastoupili jsme do šesté třídy! Byli jsme tam nejmladší, tak jsme radši ani nevylézali ze své třídy. Než jsme zareagovali, že jsme ve šesté, už jsme byli v sedmé. Roky plynuly stejně rychle jako čas. A teď jsme v deváté třídě. Na štěstí jsme se zklidnili, už nejsme takoví, jako v osmé třídě! V osmičce jsme všechno rozbíjeli, dělali jsme průšvihy a náš třídní učitel z nás neměl moc velkou radost. Jak už jsem říkala, už jsme se zklidnili a myslím si, že i paní učitelky vidí ten pokrok. A hlavně už je z nás pořádný kolektiv. Například, když někomu chce dát paní učitelka nebo pan učitel špatnou známku, tak celá třída je přemlouváme a to se mi na naší třídě moc líbí. Teď jsme v první polovině devítky a když si vzpomenu, že ještě před pár měsíci jsme byli na začátku devítky a teď už je polovina za námi. Za chvíli budeme posílat přihlášky na střední školu a zanedlouho se všichni rozloučíme! A já si myslím, že to bude velmi těžké!!
Jako třída jsme ujetý, ale ta ujetost nás vystihuje!!!

Tereza Fiantoková

V naší třídě se mi líbí. Zasedací pořádek se mnohokrát změnil, ale já zůstala na svém místě po celou dobu od 6.třídy až do 9.třídy. Na střední školu se mi ani moc nechce a kdybych nemusela, tak tu ještě aspoň rok zůstanu. Jsem ráda, že se mnou půjde aspoň někdo, koho znám a mám ráda, v mém případě je to Hela Kmochová.
Jsme tu každý jiný, ale dohromady si rozumíme. S někým se bavím víc, s někým míň, ale za tu dobu jsem si tu našla i pár opravdových přátel a toho si moc vážím a je mi líto, že se budeme muset rozloučit, doufám, že se aspoň s někým budu stýkat i nadále. 

Klára Konečná

Naše třída, no tak jak začít. Jsme 9.A a jsme docela chaotičtí. Jsou zde lidé, které mám ráda víc a které méně. Jeden je hrozně otravný, vše svádí na mě, občas kvůli němu mívám i deprese a migrény, kvůli němu se těším, až opustím tuto školu. Jinak co se týká ostatních? Jsou skvělí, každý včetně mě jsme občas na proplesknutí, ale myslím, že si nemáme co vyčítat. Ohledně kolektivu to už není tak růžové, jakmile se máme domluvit, jestli tohle uděláme tak a nebo tamto jinak, je to katastrofa. Na druhou stranu, když jsme minule měli paní učitelku Filipovou, tak nám řekla, že pokaždé, když jde někomu o vylepšení známky, celá třída se ho zastane. Zrovna včera jsem nad tím přemýšlela a došlo mi, že je to vlastně pravda.

Jan Král

naše třída je velmi zajímavá. Nikdy nevíte, co můžete očekávat, jde o to, že všichni z nás jsou spokojení. Jsou i časy, které třídu rozdělí na skupinky, ale vždy se dáme zase dohromady. Já to vidím ze svého úhlu pohledu. Nevím, k čemu jinému to mám přirovnat. Možná opice, které se hádají o banán, nebo děti, které se hádají o bábovičku. Škola nás naučila hodně, ale hodně z nás to zapomene, nebo to prostě vypustí z hlavy. Je zde 22 různých snů,22 různých názorů, 22 různých osobností. Nikdy jsme se neshodli na ničem, ale odcházet budeme společně.

Lukáš Křeček

Uplynulo devět let na základce a přišlo na řadu rozhodnutí, kam na střední školy. Za těch devět let jsem poznal spoustu nových kamarádů a spolužáků.
Je pravdou, že jsme se občas nedohodli, ale teď už jsme se shodli skoro ve všem. Myslím si, že teď máme dobrý kolektiv a doufám, že to tak bude i nadále.
Na naší třídu budu velmi rád vzpomínat, protože jsem s nimi zažil spoustu výletů a sportovních akcí.

Tereza Krejcárková

V naší třídě je spousta lidí, ale každý je úplně jiný a přece máme něco společného.
Od šesté třídy se s námi táhla pověst neposlušných a průšvihářských žáčků, ale postupem času se naše pověst pouze vylepšovala. Každý s každým vždy dobře nevyšel, ale snaha byla vidět u každého. Když jsme došli do 9.ročníku, byl vidět velký pokrok v chování, ale i ve vycházení s učiteli a také v učení. Podle mého názoru nikdo z učitelů nečekal, že z naší třídy někdy vyrostou skoro dospělí lidé a dospějeme, ale my jsme to dokázali.
Když se děje nějaká akce, tak se většinou všichni shodneme a máme stejný názor, ale jsou i chvilky, kdy se neshodneme doopravdy na NIČEM. Někdy se třeba i pohádáme, ale nakonec to dopadne dobře. V osmé třídě jsme začali konečně fungovat jako kolektiv a začali jsme se brát víc vážně. Hodně jsme se změnili a také jsme měnili přátelské vztahy mezi sebou. Někteří z nás mají kamarády, kterým mohou věřit a považují je za nejlepší, pro některé z nás jsou všichni na stejné úrovni a někdo nás bere jen za třídu, kde si povídá s každým, ale nějak extra to neřeší. Během uplynulých let jsme vytvořili doopravdy dobrý kolektiv.
My, jakož to úplně šáhlá třída vždy víme, jak se každý z nás při jaké situaci zachová. Máme ve třídě lidi, kteří mají jiné vlastnosti. Máme Ilonku, která vždy všechno má. Lukáše, našeho velkého milovníka sportů. Filipa, který jako hlavní předmět má svačení při hodině. Tomáše, který nikdy nepohrdne cizí svačinou a rád si šťouchne nějakou svou poznámkou. Hela, která vždy poradí s češtinou. Adam vždycky všechno ví a zná. Marka Danka, který ví, že srandou nikdy nic nezkazí a spousta dalších. Psala bych tu ještě hodně dlouho, protože ke každému z nás patří hodně vlastností, o kterých víme. Nikdy jsem si nemyslela, že mi budou všichni chybět. Život jde dál a my se musíme poprat se všemi překážkami, které na nás v životě dospělých čekají.

Michaela Mádlová

V naší třídě máme celkem dobrý kolektiv, i přesto, že jsme každý úplně jiný.
Vždy jsme se dokázali na něčem dohodnout. Většinou to nedopadlo moc dobře.
Padlo spousta nadávek hádek, ale nakonec jsme to přece jenom zvládli.Tento rok nás navíc čeká spousta společných i osobních rozhodnutí.
Rychle to utíká, už je tu nový rok a s ním už pomalu hoří téma střední školy a vysvědčení. Myslím, že každému z nás se uleví a bude to o dost lepší. Sice povinnosti budeme mít pořád, ale ne tak moc jako teď.

Helena Kmochová

Nevím jestli jsme dobrý kolektiv nebo jestli dobře spolupracujeme, ale teď to všechno pomalu končí a všechno bude těžší. Když píšeme test, tak spolupracujeme asi nejvíc a taky si vždycky v té době dodáváme navzájem všichni odvahu. U testů se také vždycky ukáže, jakou má povahu.
Navzájem jsme se všichni změnili, každý změnil někoho a ted jsme takoví, jací jsme a je jasné, že se zase změníme, až budeme někde jinde. Lidé okolo nás nás mění, i když si to třeba nepřejeme. Každý patří někam a čas od času se stane, že někdo odejde z té pomyslné skupiny a je někde jinde, potom se třeba hádáme nebo moc nemluvíme - jsme naštvaní. 

Kateřina Kushch

Tento rok už jsme naposled jako kolektiv. Kolektiv jsme dobrý. Nejsem ale moc nadšená,že musím pryč na střední školu. Je to ale nový začátek v mém životě, proto se na to těším, ale zároveň mám z toho strach. Bude se mi moc stýskat po škole, kamarádech a někdy myslím i po učení a učitelích.Comments