Vánoce u nás doma

přidáno: 19. 12. 2010 14:20, autor: Markéta Čechová

napsal Vašek Novotný
Když se ráno probudím, mám velikou radost, protože máme volno a nemusíme do školy. Společně s maminkou a tatínkem svátečně posnídáme, pak se teple oblékneme a s tatínkem vyrazíme do lesa. abychom i lesním zvířátkům dopřáli, doneseme jim seno, sůl a ovoce. Doma maminka chystá vše ke štědrovečerní večeři. Když se vrátíme, společně nazdobíme stromeček. Pak navštěvujeme přátele s přáním hezkých svátků a vyměňujeme si dárky.
Po takovém dlouhém výletě už nám velice vytráví, a tak se jedeme naobědvat. Většinou máme k obědu bezmasé jídlo, jelikož celý den držíme půst. Po obědě máme většinou volno, koukáme na televizi a hrajeme společenské hry až do večera. 
Okolo šesté hodiny usedneme ke slavnostní tabuli. K večeři míváme rybí polévku, kapra a bramborový salát. Všichni si společně připijeme. Po této vydatné večeři jdeme do mého pokoje, kde hraji koledy až do té doby, než zazvoní zvoneček. Jakmile to uslyšíme, běžím dolů, kde jsou už dárky pod stromečkem. Hned si je rozdáme a  jsme šťastní, že můžeme být v tento čas všichni spolu.
Comments