7.B


Vánoce u nás doma

přidáno: 19. 12. 2010 14:20, autor: Markéta Čechová


napsal Vašek Novotný
Když se ráno probudím, mám velikou radost, protože máme volno a nemusíme do školy. Společně s maminkou a tatínkem svátečně posnídáme, pak se teple oblékneme a s tatínkem vyrazíme do lesa. abychom i lesním zvířátkům dopřáli, doneseme jim seno, sůl a ovoce. Doma maminka chystá vše ke štědrovečerní večeři. Když se vrátíme, společně nazdobíme stromeček. Pak navštěvujeme přátele s přáním hezkých svátků a vyměňujeme si dárky.
Po takovém dlouhém výletě už nám velice vytráví, a tak se jedeme naobědvat. Většinou máme k obědu bezmasé jídlo, jelikož celý den držíme půst. Po obědě máme většinou volno, koukáme na televizi a hrajeme společenské hry až do večera. 
Okolo šesté hodiny usedneme ke slavnostní tabuli. K večeři míváme rybí polévku, kapra a bramborový salát. Všichni si společně připijeme. Po této vydatné večeři jdeme do mého pokoje, kde hraji koledy až do té doby, než zazvoní zvoneček. Jakmile to uslyšíme, běžím dolů, kde jsou už dárky pod stromečkem. Hned si je rozdáme a  jsme šťastní, že můžeme být v tento čas všichni spolu.

Vánoce

přidáno: 5. 12. 2010 10:11, autor: Markéta Čechová

napsal Petr Nohavica
Vánoce budou nádherné a klidné. Tedy měly by být!
Já se těším, až si sedneme k televizi a budeme jíst cukroví a koukat na pohádky! Ale nejprve musíme napéct. Potom můžeme koukat. Večeře je vždy při koledách a až se najíme, zazvoní zvoneček. Vždy jsme zvědaví , co jsme dostali. Ježíšek vždy donese dost dárků. Potom jdeme k oknu a poděkujeme. Naše vánoční zvyky bych nikdy nevyměnil a hlavní je, abychom byli všichni pohromadě.

Těšíme se na Vánoce

přidáno: 5. 12. 2010 9:52, autor: Markéta Čechová

napsala Adéla  Makalová

Dnes je už 3. prosince a Vánoce jsou už za dveřmi, peče se cukroví, zdobí se perníčky a vánoční atmosféra se blíží. Děti jsou už celé nedočkavé na Ježíška. Sníh nám padá každou minutu, když ráno roztáhnu okno, tak vidím všude sníh, stromy mají čepečky od sněhu.
Na adventním věnce už jsou jen tři svíčky, už za tři týdny je Štědrý den. Děti se už připravují ke stromečku, připravují si písničky a básničky. Už jim oči září nedočkavostí, kdy už přijde ten krásný den.
Píší dopisy, dávají si pozor na své chování a také přemýšlí, jestli dostanou to, co chtějí, ty dárky zabalené ve vánočním papíru se sněhuláky. Pomalu se už shánějí stromečky a vánoční kapři.

Těšíme se na Vánoce

přidáno: 5. 12. 2010 9:49, autor: Markéta Čechová

napsala Adéla Slavíčková
Přišel prosinec, čas, kdy se těšíme na Vánoce.
Na letošní Vánoce se připravujeme brzy. S mamkou už máme napečené cukroví, do kterého stačí přidat jen čokoládu. K vánočním přípravám patří i nakupování a balení dárků. A potom věci do tomboly, která se u nás dělá každý rok, tam také musíme nakoupit různé sladkosti. Také napadl sníh - zpestření času, kdy se lidé připravují na Vánoce. I naše město už je ozdobené vánočními ozdobami. Na baráčcích už také blikají světýlka, to se mi líbí. 
Vánoce společně se zimou jsou podle mě nejkrásnější období v roce!!!

Rukavice

přidáno: 20. 10. 2010 7:25, autor: Markéta Čechová

napsala A. Slavíčková
Včerejší den se vydařil, hlavně díky odpoledním technickým činnostem. A co se mi líbilo? Šili jsme rukavice!
Nejdříve jsme se přesunuli nahoru do 7.A. Potom jsme vyndali látky a začali si křídou obkreslovat prsty. A pak jsme konečně začali stříhat. Já jsem trochu zkazila"bezprstovou zónu", ale to se dá ještě napravit.
Ve škole jsem stihla jen tři prsty, ale doma to ještě dodělám. To by se mělo zopakovat.

To, co se mi zdálo

přidáno: 20. 10. 2010 7:17, autor: Markéta Čechová

napsala A. Slavíčková
Abych se přiznala, jsem tak trochu závislá na jedné televizní stanici. Ale jen trochu! Máme totiž nově satelit a já jsem si trochu zamilovala program pro "teens". A tohle se mi zdálo!
Najednou jsem se ocitla v jednom seriálu, který se odehrává na moři. Byla bouře. Mořská. Loď se pořád více nakláněla. Ani tři vteřiny nebyla na jednom místě! Spadla jsem do moře. Byla mi velká zima.
Vtom se ozvala rána a já jsem se probudila. Zima mi byla proto, že jsem ze sebe skopala peřinu. Ránu zavinila moje vysoká lampa, kterou jsem já sama povalila.
Ale ani to mě neodradilo dál sledovat mé oblíbené seríály na tomto programu!

1-6 of 6