Jak si představuji Ježíška

přidáno: 10. 12. 2010 4:17, autor: Markéta Čechová

Robert Balog


V Ježíška jsem nikdy nevěřil,
ale dárky nám vždycky přinesl.

Myslím si, že má červenej plášť,
A pod ním velkej vak.

Vím, že má bílé dlouhé vousy na zem
a asi si na ně šlape.

Když viděj osvětlené stromky,
jsou šťastní.

Ježíšek každý rok přichází
a nové dárky přináší.

Martin Bára

Mám-li se zamyslet nad až skoro pohádkovou postavou Ježíška, tak má fantazie takzvaně nezná mezí …
Mám o Ježíškovi tuto představu :
- kouzelně vypadající děda, který mi připadá, jakoby byl vystřižen z nějaké pohádky
- má malé milé pomocníky, všelijaká zvířata, která mu pomáhají s roznášením dárků (sám by to přece za jeden večer nemohl stihnout)
- nosí velmi dlouhý červený plášť s bílým lemováním, červenou čepicí a bílými kalhotami

David Bartoš

Představuju si malého kluka s červeným kulichem a s červenýma teplákama a s modrýma očima a má létající hnědé soby.

Adam Burian

Ježíšek vypadá jako asi čtyřletý malý chlapec a nosí dárky pod vánoční stromečky. Jezdí v létajících saních taženými soby a dárky mu pomáhají roznášet andělé. Nosí červeno-bílé oblečení a umí létat.

Veronika Burgerová

Ježíšek. Jak asi vypadá v dětských očích? Když se ohlédnu do minulosti, v dobu, kdy jsem si sama jako malá Ježíška představovala, vypadal asi takhle. Je to neviditelná bytost, je vidět jen jeho obrys. Má kulatou hlavičku, na hlavičce pár vlásků. Na čele má zlatou hvězdičku. Má malé očka a na tváři vždy úsměv. Nosí pláštík bez rukávů a odněkud mu koukají ručičky. Z rozevlátého konce i nožičky. Také jsem si vždy říkala, že má Ježíšek pomocníky. Vypadají stejně, ale jsou různých barev. Na čele hvězdičku nemají. Roznášejí dárky dětem a Ježíšek je přinese jen tomu nejhodnějšímu. Doufám, že u nás Ježíšek zůstane co nejdéle.

Jan Černý

Ježíška si představuji jako : velkého,baculatého kluka. Má velký nos a velký pytel na dárky. Má dlouhý červený kabát,a červenobílý kulich s bílou bambulí.A to je vše jak si představuji Ježíška.

Anna Coufalová

Jak já si představuji Ježíška?
Jako malého blonďatého kluka,který o štědrém dnu povolá své andělíčky a ti nám roznesou dárky pod stromeček.
Ježíšek pak zkontroluje,jestli andělíčci roznesli dárky správně.
Jak vypadá Ježíšek?
Já si ho představuji jako kluka v červeném tričku a černých kalhotách. O Štědrém dnu si ale obleče zlatý plášť a kontroluje zemi.
Proč to vůbec píši?
Protože si myslím,že by Ježíšek měl zůstat u nás v Česku tradicí.

Antonín Čech

Ježíšek vypadá jako devítiletý chlapec, který dává dárky pod vánoční stromeček. Nosí bílý kabát, pantofle a umí se teleportovat a klonovat, aby se dokázal dostat co nejrychleji od domu k domu.

Jitka Drahokoupilová

Ježíšek před Štědrým dnem vyšle anděly, kteří oblétnou všechny domy a sesbírají dětská přáníčka, do kterých děti zapisují, co by chtěly pod stromeček. Andělé přání dávají do velkého koše a nakonec je vysypou na nějaký obláček. Ježíšek si všechna přání důkladně přečte a každé vyčaruje. Na Štědrý den si vezme zlatý plášť, rozpustí si hnědé vlasy, které má až k ramenům, a s anděly, kteří mu pomohou všechny dárky nést, vyletí na oblohu. Ježíšek nemá křídla, a tak jen poletuje mezi padajícími vločkami. Do každého domku nadělí krásný stromek a plno dárků. Když všechny dárečky rozdá, pozoruje nás z obláčku a je rád, že jsme na sebe hodní a máme se rádi.

Sára Fugnerová

Ježíšek je malý kluk, který má kapsy v ní má zmenšené dárky. Má blonďaté, krátké vlasy, černé oči.
Má velkou bambuli na čepici a velké knoflíky na kabátu, dlouhý plášť, malé botky.
Jezdí na svém hříběti: Rolničce. Hříbě má šátek se zvonkem, který zazvoní vždy, když budou dárky pod vánočním stromečkem.

Linda Hebertová

Já si Ježíška představuji jako dvouleté dítě, které má křídla a o Vánocích létá po obloze a rozdává dárky. Na sobě má jen lehounké modré kalhoty. Křídla jsou bílá. Má baculatou tvář, modré oči a zrzavé vlásky. Kolem hlavy má svatozář.

Anna Horynová

Představuji si ho jako malého hnědovlasého chlapce s modrýma očima. Jezdí na svém kolouškovi Hvězdě a vždy zpívá Rolničky. Nosí červený svetr, červené boty, zelené kalhoty, zelené palcové rukavice, pruhovaný kulich se zvonkem a všechno oblečení je lemováno zlatými hvězdami. Dárky nosí v kufru.

Bronislav Kipor

Představuji si ho jako malého kloučka, který má na sobě bílý plášť, zlatá křidla, modré oči, dlouhé vlasy a  s donášením dárků mu pomáhají malincí andělíčci.

Anna Košatová

Ježíška si představuju jako kluka, který jezdí na klisně Podkovičce. Za sebou má pytel plný dárků, je přidělán popruhy. Ježíšek je červeno-žlutý. Ten pytel je zelený. A kouzelný, vejde se do něj nekonečně mnoho dárků.

Patrik Krajc

Chlapeček jenom s plenkami, má modré oči a blonďaté vlásky. Je baculatý s malými bělounkými křídly. Rozdávat dárky mu pomáhají malý andělíčci.

Anna Kratochvílová

Představuji si ho jako malého skřítka, který má špičatou čepici se zvonečkem a má velkou tašku ze které se sype kouzelný prášek. Prášek se sype do našich oken a pod stromečkem se objeví dárky. Jezdí na barevném pegasovi. Pegasovi se z kopyt sypou sněhové vločky.

Tomáš Kučera

Ježíšek je asi čtyřletý chlapec, který roznáší dárky pod vánoční stromečky. Dárky mu pomáhají roznášet andělé. Je malý, má hnědé kudrnaté vlasy, modré oči a má dobrou náladu. Nosí červeno bíle oblečení, umí se teleportovat protože by nestihl všechny dárky roznést. 

Tereza Nováková

Je to takový malý šestiletý sirotek, který chodí roztrhaném oblečení a také nosí památný kříž po rodičích, po přátelích a po všech kteří ho měli rádi. Tenhle ,,Ježíšek“žádné dárky nenosí! Tenhle nosí: štěstí, lásku, blahobyt, spokojenost, smích a úspěch. Dárky nosí jeho bratr, který je takový, jak si ho děti představují.

Comments