Archiv‎ > ‎Školní rok 2010/2011‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Zapojení do projektu Ekopolis

přidáno: 23. 2. 2011 11:38, autor: Markéta Čechová
Cílem projektu je vytvořit atraktivní stolní didaktickou hru, která bude široce využitelná při výuce průřezového tématu environmentální výchova. Každý žák se ocitne v roli starosty, který postupně rozvíjí svoje městečko, a musí při tom vhodně skloubit ekonomické, sociální i ekologické projekty. Součástí projektu budou jak podrobné metodiky a pracovní listy, které ulehčí učitelům práci, tak i atraktivní internetové rozhraní pro plnění úkolů navázaných na reálné prostředí, ve kterém žáci žijí.
Naše škola se do projektu prostřednictvím koordinátorky EVVO Mgr. M. Čechové také zapojila. Do školy již dorazilo 8 deskových her a začali jsme s ověřováním této hry v praxi. V rámci občanské výchovy se děti vyplněním pracovních listů seznámily s danou problematikou, v následujících hodinách přírodopisu pak měly možnost si hru zahrát. Hra měla velký úspěch a tak můžeme už promýšlet, jak ji napevno začleníme do výuky na naší škole.

Naše základní škola dostala hru Ekopolis. Žáci a žákyně doplnili hodiny občanské výchovy a přírodopisu touto hrou. Byli rozděleni do skupin. Nejdříve každá skupina stavěla společné město a snažila se na něm získat co nejvíce bodů. Později hrál každý hráč sám za sebe. Kluci i holky se při této hře pobavili a rozvinuli své myšlení do budoucna.

V. Burgerová, A. Horynová

Prezentace PicasaWebComments