Archiv‎ > ‎Školní rok 2010/2011‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Testování 5. a 9. ročníků

přidáno: 26. 4. 2011 3:30, autor: Markéta Čechová
Ve dnech 2.5 - 5.5.2011 bude probíhat na naší škole testování žáků 5. a 9. ročníků. 
Projekt je zaměřen na diagnostiku dovedností žáků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií formou elektronického testování a poskytnutí okamžité zpětné vazby žákům, pedagog. pracovníkům, vedoucím pedagogickým pracovníkům. včetně doporučení dalších jejich činností v ČJ, M, cizím jazyce, přírod. předmětech. 
Z mezinárodních výzkumů PISA vyplynulo, že čeští žáci mají největší rozdíl mezi vědomostmi a dovednostmi v neprospěch dovedností žáků. V zemích, ve kterých žáci trvale dosahují vynikajících výsledků, jsou žákovské vědomosti a dovednosti na stejně rozvinuté úrovni a včasná diagnostika a intervence v této oblasti u žáka pozitivně ovlivňuje jeho celkový rozvoj. Pojem znalost zahrnuje jak vědomost tak dovednost, kde dovednosti je schopnost tvůrčím způsobem aplikovat vědomost. Cílovou skupinou jsou především žáci.
Každý žák ihned po ukončení testu dostane výsledky včetně dovedností s doporučením dalších činností pro zlepšení. K výsledkům testování bude mít žák trvalý přístup pod svým heslem.

Testování zajišťuje Společnost pro kvalitu školy, o.s. a je pro školy zdarma.

Další podrobnosti najdete zde.


Comments