Archiv‎ > ‎Školní rok 2010/2011‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Noc s Andersenem

přidáno: 14. 4. 2011 4:43, autor: Markéta Čechová
V pátek 1.4.2011 se konala v celé ČR Noc s Andersenem. Úspěšní řešitelé internetové soutěže, kterou pořádala městská knihovna Sázava, se sešli v šest hodin před školou. Odměnou za účast v soutěži byla noc strávená v knihovně. Tato akce se konala na počest výročí narození Hanse Christiana Andersena, který se narodil 2.4.1805.
Společně jsme šli do městské knihovny. V knihovně jsme hráli hry, soutěžili v kreslení obrázků, tancovali, ale hlavně jsem si četli pohádky. Nechybělo dobré občerstvení ani dobrá nálada. Dozor nám dělaly paní knihovnice, paní učitelka Čechová a paní Kocourková.
V deset hodin jsme vyrazili na prohlídku Sázavského kláštera. Venku už byla tma, takže byla cesta trochu strašidelná.V klášteře jsme měli výjimečnou noční prohlídku i s paní průvodkyní. Šli jsme i do temného podzemí. Někteří z nás se báli a ty ostatní je utěšovali. Povídali jsme si o svatém Prokopovi a vyprávěli jsme si pověsti. Přespat jsme šli do školní družiny. Uložili jsme se na zem do spacáků a s Hurvínkovým vyprávěním pohádek jsme vyčerpaně usnuli.
Ráno jsme dostali k snídani čerstvé loupáky a čaj. Po snídani jsme se zas o něco chytřejší rozešli do svých domovů.
zapsala L. Petrová

Prezentace PicasaWeb


Comments